ciąża, a rozstępy ?

Na rozstępy w ciążyNiestety w przypadku ciąży, rozstępy mogą pojawić się dość często tzn. w wielu przypadkach, bo szacuje się że dotykają ok 60 do nawet 90% kobiet w ciąży. Co zrobić by uniknąć rozstępów, czy ta się jakoś przeciwdziałać?

Na początku odpowiedzmy na pytanie, dlaczego w ciąży jest zwiększone ryzyko pojawienia się rozstępów? W okresie ciąży w organiźmie kobiety krąży zwiększona ilość kortyzolu (hormonu), słabną też włókna kolagenu. Wraz z kolejnymi miesiącami ciąży skóra brzucha ulega gwałtownym naprężeniom, pojawiają się czerwone paski – o długości ok kilku centymetrów oraz szerokości ok. 5 mm. To właśnie są rozstępy. Niestety proces ich likwidacji jest bardzo trudny, dlatego warto nie dopuścić do ich powstania.

Rozstępu pojawiają się najczęściej pod koniec drugiego i w trzecim trymestrze ciąży. By zapobiec ich powstaniu, warto stosować odpowiednie kremy. Można to już robić od 3 miesiąca ciąży, ale producenci dopuszczają ich wcześniejsze użycie (warto zaznajomić się z zaleceniami producenta). Dobra profilaktyka praktycznie pozwala uniknąć takich nadwyrężeń skóry które niestety potem ciężko zlikwidować.

Zachęcamy Panie 🙂 by zapoznać się z produktami  na rozstępy w ciąży odpowiednimi dla dobrego wyglądu kobiety w ciąży i po ciąży.

Sposób użycia jest bardzo prosty, krem lub żel należy delikatnie wmasowywać w skórę brzucha, w przypadku ud można to zrobić mocniej. Jest to proste i nieskomplikowane, a pozwoli uniknąć tych mało przyjemnych wizualnie niedogodności.